Bayburt, ehram, dede korkut, bamsı Beyrek, Karadeniz, turizm Matematik Atölyesi, üç öğrencisiyle Tales Finalinde.
Ana Menü
Projelerimiz
4. Olağan Genel Kurul Toplantısı

Matematik Atölyesi, üç öğrencisiyle Tales Finalinde.

Matematik Atölyesi, üç öğrencisiyle Tales Finalinde.
Bayburt Bilgi Paylaşım ve Proje Üretim Derneği tarafından 2017 yılında hizmete açılan Matematik Atölyesi yeni bir başarıya daha imza attı. Geçtiğimiz hafta Uluslararası Kanguru Sınavında 10 öğrencisiyle finale kalan Matematik Atölyesi, şimdi de 4. Ulusal Tales Matematik Sınavının finaline 3 öğrenci ile katılım sağlayacak. 

3 öğrencisini finale yükseltme başarısı gösteren Matematik Atölyesi'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, 4. Ulusal Tales Sınavı'ndan daha çok öğrenciden başarı beklediklerini fakat Tales sınav kriterlerinin azizliğine uğradıklarına değinildi. Tales yöneticilerine gerekli bilgilerin verildiği belirtilen açıklamada, önümüzdeki yıl yapılacak bir düzenlemeyle söz konusu sistemin daha adil bir düzeye çekileceği yönünde söz aldıkları dile getirildi.    

Konuyla ilgili BAYPROJE Başkanı Akın Bayrak ve Prof. Dr. Rıfat Yıldız'ın ortaklaşa yaptıkları açıklama şöyle:
"BAYPROJE Matematik Atölyesi’nin yeni bir başarısını sizlerle paylaşmak isteriz. Mart ayı içinde 4. Ulusal Tales Matematik Sınavına giren öğrencilerimizden üçü finale kaldı. Bu sınava Türkiye genelinde 6, 7 ve 8. Sınıflardan toplam 21.850 öğrenci katılmıştır. Ancak Tales yöneticileriyle yaptığımız görüşme sonucunda % 3’e giren öğrencilerden her sınıftan en iyi bir kişinin finale davet edildiği bildirilmiştir. Bu sınırlamanın doğru olmadığı kendilerine izah edilmiş ve önümüzdeki yıl gerekli düzeltmeyi yapacakları belirtilmiştir. Kanaatimizce her sınıftan bir kişi sınırlaması olmasa idi, öğrencilerimizin verdiği doğru cevaplar dikkate alındığında,  9-10 çocuğumuzun finale davet edilmesi gerekirdi.

Bu başarılı sonucu da sizlere ve kamuoyuna memnuniyetle duyuruyoruz. Yine BAYPROJE Matematik Atölyesi Projesini destekleyen değerli hemşerilerimize teşekkürlerimizi sunuyor, kıymetli öğretmenlerimiz ve sevgili öğrencilerimizi kutluyoruz."


Bayburt Postası


Yorumlar

 
Üye Girişi
Foto Galeri
Anket
Web Sitemizi Beğendiniz mi ?


E-Bültenİstatistikler Yükleniyor ..!

YukariCik